تاریخچه انگل شناسی در ایران 

انگل شناسی پزشکی از قدیمی ترین رشته های آموزشی و تحقیقاتی  علوم پزشکی کشور به شمار می آید. این شاخه از دانش   از  گذشته های دور توسط دانشمندان ایرانی به ویژه ابوعلی سینا و محمد زکریای رازی مورد اشاره قرار گرفته و  دربعضی از  کتب و نسخ  به  یادگار مانده، ازبرخی بیماری های انگلی نظیر پافیلی، کرم رشته و تب نوبه نام برده شده است.
با طلوع علوم نوین در کشور که پس از دارالفنون ، تاسیس دانشگاه تهران نقطه عطف آن بوده است، انگل شناسی پزشکی با  آغازی  سریع و جهت دار سهم قابل توجهی را در ارتقاء سطح تندرستی مردم به خود اختصاص داده است.کرسی انگل شناسی  در دانشکده  پزشکی، انستیتو مالاریولوژی و طب گرمسیری و سپس حضور کاملا مشخص در دانشکده بهداشت و انستیتو  تحقیقات بهداشتی، همگی  حاکی از توان بالای این رشته علمی از آغاز تا کنون بوده است.در کارنامه انگل شناسی پزشکی  دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران علاوه بر سوابق اجرای تحقیقات بین المللی، صفحات درخشانی نیز نظیر ریشه  کنی عفونت کرمی دراکونتیازیس، حرکت   موفق به سوی حذف مالاریا، شیستوزومیازس ادراری و نیز کاهش چشم گیر اکثر  عفونت های انگلی وهمچنین تحقیقات مدرن و  سیستماتیک در جنبه های  گوناگون عوامل انگلی به وضوح نمایان است. وجود  این بنیه ارزشمند که صد ها مقاله گران بهای بین المللی  و داخلی گواه آن می باشد و حضور خیل فراوان پژوهشگران جوان و  پر  ذوق ایرانی همواره انگیزه تاسیس مرکز تحقیقات بیماری های  انگلی بومی ایران بوده است. یقینا دراین فضای جدید شاهد  شکوفائی استعداد های درخشانی خواهیم بود که با کمک خود دست یابی  به رتبه بالای سلامت در کشور را سرعت بیشتری  خواهد بخشید. 

سوالات متداول

آدرس سالن آزمون الکترونیکی دانشکده پزشکی کجاست؟

طبقه زیرزمین- راهروی سمت بوفه- انتهای راهرو- سالن آزمون الکترونیکی دانشکده پزشکی

آدرس سامانه آزمون الکترونیکی دانشکده پزشکی چیست؟

آدرس URL سامانه Exam.lums.ac.ir  می باشد

آدرس IP نیز 192.168.32.20 می باشد

ضمنا عزیزانی که از وای فای دانشگاه (pardis) استفاده میکنند حتما داده گوشی خود را خاموش کرده و تنها با وای فای وارد شوند و آدرس سامانه را بصورت دستی در نوار مرورگر خود بزنند.

نحوه ورود به سامانه آزمون الکترونیکی چگونه می باشد؟

جهت شرکت در آزمون پیش رو بعد از ورود به سامانه آزمون الکترونیکی «نام کاربری» و «رمز عبور» خود را وارد کرده و سپس کد امنیتی نمایش داده شده را بنویسید و «ورود به آزمون» را بزنید.

چگونه از نتایج آزمونهای برگزار شده در سامانه آزمون الکترونیکی باخبر بشیم؟

جهت نمایش نمره بعد از ورود به سامانه آزمون الکترونیکی «نام کاربری» و «رمز عبور» خود را وارد کرده و سپس کد امنیتی نمایش داده شده را بنویسید و «ورود به پنل کاربری» را بزنید.

offer
انتقادات
و
پیشنهادات